Data ukazují, že se situace s mobilními daty zlepšuje. Češi letos prostřednictvím mobilních sítí přenesli průměrně 950 MB dat proti 500 MB z loňského roku. Vyplývá to z údajů zveřejněných společností GlobalData. Relevanci dat pro HN potvrdil i operátor O2, u modrého operátora je meziroční nárůst 94 procent. O2 doplnilo také údaj o tom, že tarifní zákazníci přenesou v průměru 1,4 GB dat, u předplacených karet je to logicky méně.

Téměř dvojnásobná aktivita na mobilním internetu však bledne ve srovnání s evropským průměrem i jižními sousedy.

Evropští zákazníci mobilních operátorů v průměru přenášejí měsíčně 2,4 GB dat. Nejvíce dat v mobilu spotřebují tradičně Finové, měsíčně jde o 13,3 GB na jednu aktivní SIM. Finský výsledek je atypický, jde o dvojnásobek druhého v pořadí – Rakouska. Rakušané v mobilních sítích přenesou měsíčně v průměru 5,7 GB dat. Na třetím místě je Polsko, kde se prosazují neomezené tarify, čtvrté je překvapivě Rusko s 3,5 GB dat na jednu SIM měsíčně.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru