Hesla napsaná na viditelně umístěných papírcích, PIN přilepený přímo na platební kartě nebo populární hesla jako "heslo" nebo "1234" jsou běžný symptom nízké počítačové gramotnosti. Proti neochotě či neschopnosti používat bezpečná hesla pomáhá efektivně dvoufázové ověření identity uživatele. I tam, kde je dostupné, ale nepovinné, ho ale používá pouze desetina lidí.
Potvrzení tristní situace přinesl na bezpečnostní konferenci Usenix Enigma softwarový inženýr Googlu Grzegorz Milka, když oznámil, že bezpečnostní kódy zasílané přes SMS používá pouze 10 procent z více než miliardy aktivních uživatelů Gmailu. To je podobné číslo jako podíl uživatelů, kteří pro správu hesel používají speciální software, který automaticky generuje bezpečná (dlouhá a náhodná) hesla pro webové služby či aplikace. Google přitom ale nehodlá zavést povinné dvoufázové zabezpečení – bojí se totiž, že by odradil příliš velké procento uživatelů.
Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:
- Mobilní aplikaci HN
- Web bez reklam
- Odemykání obsahu pro přátele
- On-line archiv od roku 1995
- a mnoho dalšího...
Týden s technologiemi Otakara Schöna
Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna
Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.
Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.
Přihlásit se k odběru