Většina uživatelů si myslí, že otevření anonymního okna v prohlížeči zlikviduje bezpečnostní rizika. Podle Avastu dokonce tři čtvrtiny lidí věří, že je prohlížeč upozorní na všechna případná bezpečnostní rizika. I když prohlížeče jako Chrome, Edge nebo Firefox posilují bezpečnostní funkce, Avast nabízí vlastní aplikaci postavenou na stejném základu jako Chrome od Googlu.

Avast Secure Browser slibuje, že znemožní reklamním systémům sledovat pohyb uživatele po webu a že odhalí a zablokuje potenciálně škodlivé doplňky prohlížeče. Jako třetí klíčovou funkci Avast uvádí ochranu před odečítáním zadávaných hesel a kódů do formulářů například při přihlášení do banky. Tato funkce ale není součástí prohlížeče hned po instalaci

Možnosti nastavení prohlížeče Avast Secure Browser

Aby Secure Browser od Avastu fungoval na sto procent, musí si uživatel nainstalovat antivir od Avastu a také Avast SecureLine VPN – službu, která zajišťuje šifrované připojení k internetu a je přitom z pohledu bezpečnostních rizik zejména ve veřejných wi-fi sítích zásadní. Prohlížeč tak funguje hlavně jako marketingový nástroj, který má povzbudit prodeje placených služeb.

Aby Avast nalákal větší množství uživatelů, nabízí už v základu předinstalovaný systém blokování reklamy a také funkci, která dokáže stahovat streamovaná videa včetně těch z YouTube. Jako výchozí vyhledávač je nastavený Seznam.cz.

Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa moderních technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru