Nová verze prohlížeče Google Chrome přinesla nenápadnou novou funkci – uživatele, který se na webu přihlásil k některé ze služeb společnosti Google, zároveň přihlásila do samotného internetového prohlížeče. To vyvolalo negativní reakce části odborné veřejnosti s ohledem na soukromí uživatelů ve chvíli, kdy Google slaví 20 let od spuštění tohoto webového vyhledávače.

Nejhlasitější kritika se týkala odesílání dat o pohybu uživatele na webu či jeho hesel Googlu. Tato obava se ale ukázala jako (alespoň zatím) lichá a řada kritiků musela své texty upravit. Přihlášení do prohlížeče totiž neznamená, že uživatel aktivoval synchronizaci svých dat napříč zařízeními. Zapnutí synchronizace, a tedy odesílání svých dat na servery Googlu, musí uživatelé i v nové verzi prohlížeče provést ručně.

Smysl synchronizace spočívá v dostupnosti hesel k webovým stránkám na PC i na mobilu, respektive na všech zařízeních, která má uživatel k dispozici. Novinka v prohlížeči Chrome s pořadovým číslem 69 zahájení synchronizace usnadňuje, protože uživatel znovu nemusí zadávat své heslo, případně ještě ověřovat svou totožnost dvoufázově – pomocí SMS nebo ověřeného telefonu.

Související

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • V další části textu se mimo jiné dozvíte, jak nejjednodušeji zamezit prohlížeči Chrome v tom, aby zaznamenával údaje o vašem procházení na webu, s jakými mediálními problémy se společnost Google potýká a jak firma v nadcházející verzi Chromu upraví uživatelské prostředí.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každé pondělí ráno najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru