Šifrované spojení do internetu, které nikdo nemůže odposlouchávat, překoná Velký čínský firewall nebo regionální omezení Netflixu, nebo bezpečný způsob, jak se připojit do firemní sítě. To jsou důvody, proč miliony lidí používají VPN, virtuální privátní sítě.

Jejich bezpečnost a spolehlivost má ale limity.

Aktuálně se řeší problémy společnosti NordVPN, poskytovatele stejnojmenné VPN služby. Té utekly privátní klíče a neznámý útočník získal plnou kontrolu nad jejich serverem ve Finsku. NordVPN přitom patří mezi ty lepší společnosti, které VPN provozují.

Společnost VPNpro u velkého množství různých VPN služeb zjišťovala, komu vlastně patří. Výsledky byly pozoruhodné: 97 služeb vlastní jenom 23 společností, z nichž řada sídlí v zemích, které neslynou zrovna nejlepší pověstí, pokud jde o dodržování soukromí internetových uživatelů - například v Číně nebo Pákistánu. Jenom čínské společnosti vlastní přibližně třetinu z nejznámějších VPN služeb (29 z 97).

Otázkou tedy je, co s tím. A my máme možnou odpověď. 

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Komentáře ke článku

Jan Gargulák 04.11.2019 08:19
Taky mě zaujalo "přes tento link". Vypadá to jako "Vychválit a nalinkovat". Ach jo. Naopak v článku chybí zajímavá informace. Projekt Outline pochází z technologického inkubátoru Jigsaw firmy Google (Alphabet) - https://jigsaw.google.com.
Adam Koudela 28.10.2019 12:12
Michale, to jako fakt v placeném článku HN+ dáváte ještě referral link na placenou službu? Objektivita je ta tam...
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru