Podle šéfa společnosti chce INQ tímto krokem těžit ze stoupajícího zájmu o Twitter, pomocníka při tvorbě uživatelských mikroblogů.

Nový model má být prvním telefonem INQ pro masový trh s přednastaveními pro internetové uživatele Twitteru. Operátory bude stát téměř 140 dolarů (asi 2600 korun).

mobil INQ1 společnosti INQ MobileTwitter zažil obrovský rozmach během posledních dvou let. Podstatou jsou krátké texty do 140 znaků, které autor rozesílá pomocí internetu do jiných počítačů či mobilních telefonů. Uživatelé tak spolu mohou twitterovat, neboli "štěbetat", o nejžhavějších novinkách či o svém aktuálním rozpoložení.

Společnost INQ, kterou vlastní hongkongský Hutchison Whampoa, již v minulosti vyrobila takzvané sociální mobily spojené s internetovými servery jako Skype a Facebook. Telefon Twitter by měl doplnit stávající sérii a na trhu se objeví před Vánoci.

Mobil INQ1 zvaný Facebook získal na letošním veletrhu mobilních komunikací ocenění mobil roku. Tento přístroj integruje funkce sociální sítě Facebook do svého adresáře, a uživatel tak sever nemusí vyhledávat samostatně.

Šéf prodeje a marketingu britského operátora 3UK Marc Allera uvedl, že provoz na telefonech INQ1 je třikrát až čtyřikrát vyšší než u ostatních modelů. Podobně vysokou mírou využití se podle operátorů může pochlubit jen iPhone společnosti Apple.
Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa moderních technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru