Mobilní operátor Vodafone začal nabízet komunikátor HTC Magic s operačním systémem Android. Firma to uvedla v tiskové zprávě. Telefon s operačním systémem od Google dosud v ČR nabízel jen konkurenční T-Mobile, který získal exkluzivní smlouvu na první přístroj s Androidem pod označením G1.

Do 1. července bude telefon k dostání výhradně v internetovém eShopu Vodafone, poté ho zákazníci budou moci zakoupit ve všech prodejních kanálech Vodafonu. Standardní cena je 11 777 korun, dotovaný přístroj lze pořídit v závislosti na tarifu od 5777 Kč.

Android přichází 

"Uvedení HTC Magic je dalším krokem v naší strategii obohacování portfolia mobilních telefonů o modely, na nichž si lze skutečně užít služby mobilního internetu," uvedl vedoucí oddělení terminálů Vodafonu Michal Janda.

Operační systémem Android by se mohl objevit i v telefonech třetího tuzemského mobilního operátora. Od července by měla německá O2 nabídnout první přístroj (značky Samsung) se systémem od Google a spekuluje se o jeho nasazení i u tuzemské Telefóniky O2.

Android umožňuje mimo jiné přístup k mobilním službám Google i aplikacím třetích stran. Platforma od Google konkuruje zavedeným operačním systémům pro mobily, kterými jsou zejména Symbian s více než polovičním podílem na trhu, dále Blackberry či Windows Mobile. Od mobilů s Androidem se očekává, že budou konkurovat přístrojům iPhone firmy Apple.

Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa moderních technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru