Apple tak překonal odhady analytiků, kteří počítali se slabším nástupem tohoto přístroje, jenž spadá do kategorie takzvaných chytrých telefonů. Asi šest milionů lidí si navíc stáhlo novou verzi operačního systému iPhone 3.0.

Apple v tiskové zprávě uvedl i citát výkonného ředitele Steva Jobse, což minimálně jednoho analytika vedlo ke spekulacím, že Jobs ukončil pracovní volno, které si na začátku roku vzal kvůli zdravotním problémům.

Jobs před lety prodělal rakovinu slinivky, ze které se vyléčil, ale kvůli dalším zdravotním problémům se začal znovu léčit. Jobs ani Apple nikdy přesnou diagnózu jeho zdravotních problémů neuvedli, spekuluje se však, že se Jobsovi mohla vrátit rakovina.

List The Wall Street Journal v sobotu informoval, že Jobs asi před dvěma měsíci absolvoval transplantaci jater. Apple tyto informace nepotvrdil, na původním plánu, že se Jobs vrátí do práce do konce června, se podle mluvčí nic nemění.

"Od doby, co Steve Jobs oznámil, že si kvůli zdravotním problémům bere volno, je to poprvé, co o něm slyšíme," řekl analytik investiční společnosti Oppenheimer & Co Yair Reiner. "To je znamení, že Apple má šéfa zpět," dodal.
Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa moderních technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru