Do konce roku by mělo být na trhu více než 30 přístrojů s tímto softwarem a prodávat se budou ve více než 20 zemích světa. Šéf Microsoftu Steve Ballmer ale řekl, že Microsoft nepočítá, že by sám začal prodávat mobilní telefon pod svou značkou.

Novým softwarem chce Microsoft zaútočit na konkurenci, což je pro něj například Apple s přístrojem iPhone, anebo kanadská společnost Research in Motion s přístrojem BlackBerry.

Microsoft bude nový software dodávat na trh ve spolupráci s výrobci mobilních telefonů a s mobilními operátory. Bude mezi nimi například Samsung Electronics, AT&T nebo Vodafone Group.

Někteří analytici se ale obávají, že ani tento nový software nestačí na to, aby se Microsoft výrazně posunul vpřed a nezaostával v mobilní komunikaci za konkurenty.

Ballmer odmítl spekulace, které se vyskytly nedávno a podle nich podnik vyvíjí svůj vlastní přístroj z takzvané kategorie chytrých telefonů. "Nejsme zde proto, abychom oznámili, že začínáme vyrábět telefony," řekl Ballmer na konferenci v Paříži.


Trh s telefony se podle Ballmera v nejbližších letech ztrojnásobí nebo možná až zečtyřnásobí a Microsoft je podle něj připraven vyzvat ostatní výrobce telefonů, kterým chce vzít podíl na trhu. Ballmer také řekl, že tržní podíl telefonů se softwarem Windows Mobile je zhruba stejný, jako je tržní podíl telefonů se softwarem společnosti Apple.

Microsoft rovněž informoval o novém on-line obchodu. V něm si uživatelé budou moci pro svůj mobilní telefon koupit 246 aplikací.
Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru