Mobil bude dotykový a tenoučký, tenčí než iPhone či dotykovky od HTC a nebude mít hardwarovou QWERTY klávesnici.

Google bude zřejmě prodávat spotřebitelům svůj mobil přímo, tedy bez smlouvy s operátorem. Telefon se proto bude prodávat odblokovaný a služby operátora si uživatel zajistí sám.

Telefon má údajně vyrábět společnost HTC.

Nexus One má být vybaven operačním systémem Android v nejnovější verzi 2.1. Na rozdíl od jiných telefonů postavených na Androidu, které nabízejí mobilní operátoři, si Google sestavil celé uživatelské prostředí telefonu sám.

Google Nexus

 

Činnost telefonu bude řídit 1GHz procesor Qualcomm Snapdragon. Dotykový displej o úhlopříčce 3,7 palce nebízí rozlišení WVGA.

Nexus One nabídne Bluetooth, wi-fi, GPS a podpory sítí třetí generace. Přístroj bude vybaven pětimegapixelovým fotoaparátem s automatickým ostřením a diodovým bleskem. 

Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru