LG je třetím největším výrobcem mobilů na světě, do budoucna sází na přístroje s operačním systémem Android od americké společnosti Google.

LG vloni prodala zhruba 117 milionů mobilních telefonů, což představuje asi desetiprocentní podíl na světovém trhu. První místo patří tradičně finské Nokii, druhý je korejský Samsung.

Operační systém Android by měla letos mít více než polovina přístrojů, které firma plánuje prodat. Na trhu takzvaných chytrých telefonů, které používají operační systém podobně jako počítače, chce mít LG dvouciferný podíl.

Korejci ale budou v letošním roce čelit značné konkurenci. Na trhu chytrých telefonů totiž nemají stabilní pozici, naopak značný vliv mají v kategorii smartphonů firmy Apple, Research in Motion a Nokia.

LG svou dosavadní strategii opírala o nabídku telefonů s co nejvíce funkcemi. Zaměřovala se přitom jak na levné, tak na dražší přístroje. Na trhu chytrých telefonů, kde záleží hlavně na operačním systému a použitém softwaru, ale zatím zaostává za konkurencí.


"Samotný přístroj nám nepomůže udržet se na trhu. Musíme vybudovat systém, kde spolu mohou efektivně spolupracovat spotřebitelé, provozovatelé služeb a dodavatelé softwaru," řekl na tiskové konferenci v Soulu prezident a šéf divize mobilní komunikace LG Skott Ahn.

 

Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru