Platforma nemá být závislá na značce a technologii používaného mobilního telefonu. Zástupci aliance to oznámili v pondělí při zahájení každoročního veletrhu Mobile World Congress v Barceloně.

Iniciativa má přinést konkurenci platformám vytvořeným jednotlivými výrobci, například společností Apple, která slaví úspěch se svým app store.

Členy aliance pod názvem Wholesale Applications Community jsou například Telefónica nebo T-Mobile, které mají své pobočky i v České republice. Dohromady operátoři reprezentují přes tři miliardy uživatelů. Alianci zároveň podpořili výrobci LG Electronics, Samsung a Sony Ericsson.

Výrobci mobilních aplikací se musí podle analytika IDC Jonathana Arbera potýkat s velkou roztříštěností trhu jak z pohledu platforem tak i postupů jednotlivých operátorů. "Vývojáři chtějí oslovit co největší potenciální trh, což by jim měla iniciativa usnadnit," uvedl.

Jednotný standard pro velkoobchodní trh by měl vzniknout během 12 měsíců.
Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru