Španělská mobilní skupina Telefónica spolu s provozovatelem platebních karet Visa a jihokorejským výrobcem telefonů Samsung společně testují bezkontaktní platby z mobilního telefonu. Pilotní projekt firmy spustily v rámci veletrhu Mobile World Congress.

Systém funguje na telefonech vybavených technologií NFC (Near Field Communication), SIM kartou od Telefóniky a mobilním platebním systémem společnosti Visa.

"Mobilní operátoři nějakou dobu požadovali telefony, které platby prostřednictvím SIM a NFC umožňují. Nyní, když jsou zařízení konečně tady, očekáváme v letošním roce řadu komerčních spuštění platebních služeb," uvedl technický ředitel asociace GSMA Alex Sinclair.

V rámci pilotního projektu mohou vybraní návštěvníci veletrhu platit za občerstvení prostřednictvím kreditu, který jim operátor nahrál na SIM kartu mobilního telefonu vybaveného technologií NFC. Projekt podporuje asociace mobilních operátorů GSMA, která eviduje přes 50 telekomunikačních firem připravujících podobné mobilní platební systémy.

Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa moderních technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru