Trh s chytrými mobilními telefony, které pracují s operačním systémem podobně jako počítače, bude letos pokračovat v expanzi. Do prodeje přijdou nové a levnější modely a klesne cena starších typů, která se může v některých případech dostat až na stovku eur (2580 Kč).

Na veletrhu mobilních komunikací Mobile World Congress (MWC) to ve středu uvedl výrobce operačního systému Symbian.

Analytici pozorují na trhu s chytrými mobily čím dál ostřejší cenový boj. A s klesajícími cenami by se tyto telefony mohly stát masovou záležitostí.

Symbian je nejrozšířenější platforma pro chytré mobily ve světě a nejlevnější telefony s tímto operačním systémem se teď prodávají bez dotací od operátorů za 120 až 130 eur.

Předpokládá se, že klíčovou roli ve snižování cen budou hrát výrobci komponentů jako Qualcomm a Infineon. Jejich náklady na jednotku jdou dolů díky rostoucímu rozsahu výroby a technickým inovacím, napsala agentura Reuters.
Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru