Podle Applu firma porušila patenty spojené s uživatelským rozhraním a hardwarem. Apple upřesnila, že žalobu podala u americké Komise pro mezinárodní obchod (ITC) a okresního soudu v Delaware.

HTC byla první firmou na světě, která začala vyrábět telefon s operačním systémem Android od firmy Google. Telefon HTC s Androidem se ukázal být podle agentury AP významným konkurentem iPhonu.

HTC rovněž vyrábí telefon Nexus One, který prodává Google přímo svým zákazníkům. Firma HTC zatím žalobu nechtěla komentovat, protože neměla čas se s ní dostatečně seznámit.

Žaloba je dalším ze sporů kvůli vlastnictví technologií používaných pro chytré telefony, které se u zákazníků těší stále větší oblibě.

Například v lednu firma Eastman Kodak podala stížnost u ITC, podle které jsou její patenty porušovány fotoaparáty přístrojů iPhone a Blackberry společnosti Research in Motion. Kvůli porušování patentů se také začala v lednu soudit s firmou Apple finská Nokia.
Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru