Nokia nabídne ke stažení skladby od velkých nahrávacích společností i od nezávislých firem. V začátcích bude tato služba k dispozici v Číně u osmi modelů telefonů v ceně od 140 eur (3530 Kč).

Nokia představila službu Comes with Music koncem roku 2008 v Británii. Ta měla posloužit jako testovací trh pro novou službu. Nedočkala se však příliš velké podpory od operátorů a velký zájem nebyl ani u zákazníků. Na počátku tohoto roku ředitel divize služeb Nokie Niklas Savander uvedl, že firma se soustředí s nabídkou hlavně na rozvíjející se trhy.

Čína má více než 700 milionů uživatelů mobilních telefonů, a je tak největším mobilním trhem světa. Rozšířené pirátství však omezuje příjmy velkých hudebních a filmových firem na zdejším trhu.

Nokia uvedla, že součástí její služby v Číně nebude software DRM, který omezuje sdílení skladeb mezi různými přístroji. Nokia omezovala použití služby na jiných trzích pouze na jeden počítač a jeden telefon, v Číně však toto omezení nebude platit, napsala agentura Reuters.

Služba Nokia Comes with Music umožňuje zákazníkům za paušální poplatek stahovat po dobu 12 měsíců do svého telefonu a počítače hudební skladby. Stahování není omezeno počtem a uživatelé si mohou nechat v telefonu veškerou hudbu, kterou si stáhli, i po uplynutí doby, na kterou si službu předplatili.
Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa moderních technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru