Ve Spojených státech začne Droid X prodávat operátor Verizon Wireless v polovině července za dotovanou cenu 199,99 dolaru (4180 Kč).

Telefon pracuje s operačním systémem Android od Googlu, má úhlopříčku displeje téměř 11 centimetrů a fotoaparát s osmi megapixely. Dotovaná cena telefonu je nižší o 100 dolarů a je pro zákazníky, kteří uzavřou smlouvu na dvouleté využívání služeb operátora.

Verizon Wireless, největší z amerických mobilních operátorů, již má v nabídce telefony od Motoroly a s Androidem. Verizon je nasadil v konkurenčním boji s operátorem AT&T, který má na prodej iPhonů v USA exkluzivitu.

iPhone 4 přichází do prodeje tento čtvrtek a předběžné objednávky jsou na něj rekordní. Model bude tenčí než jeho předchůdce, bude mít obrazovku s vyšším rozlišením a fotoaparát s možností snímání i zepředu, vhodný pro videokonference. Cena se bude pohybovat od 199 do 299 USD v závislosti na kapacitě paměti.

Prohlédněte si nový smartphone Motoroly Droid X

 

Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru