"Na skladě budeme mít nový iPhone 4  v pátek v odpoledních hodinách," uvedla mluvčí Mall.cz Michala Gregorová. Dodala, že v prodejnách e-shopu v Holešovicích a Počernicích bude možný i jeho osobní odběr.

Liberecký maxshop nabízí telefon k osobnímu odběru ihned a jeho zaslání do dvou dnů, Korunka.cz uvádí termín dodání zákazníkovi 24. srpna.

iPhone 4 nabízejí i další obchodníci jako Hypermobil nebo AZ-elektro. Cena se pohybuje od zhruba 20 do 29 tisíc korun za verzi 32 GB. Například v Mall.cz bude za 26 990 Kč. To je výrazně více, než za kolik se podle neoficiálních informací objeví u operátorů. Tam by se nedotovaná cena neměla vyšplhat přes 19 tisíc korun, cena dotovaného přístroje pak může být pod 10 tisíc korun.

Internetové obchody disponují jen omezeným počtem kusů přístroje, například Mall v první várce získá 50 telefonů. Operátoři dostanou v rámci startovacího přídělu řádově tisíce přístrojů.

"Zájemci o iPhone 4 z řad zákazníků všech operátorů se mohou zaregistrovat na stránce www.vodafone.cz/iphone a zajistit si tak aktuální informace o startu prodeje a zejména přednostní objednávku tohoto nového zařízení společnosti Apple," uvedl mluvčí Vodafonu Miroslav Čepický bez dalších podrobností s tím, že firma eviduje asi 4500 registrací. Možnost registrace nabízí i Telefónica O2.

iPhone v nabídce obchodů komunikuje v českém jazyce a poskytují na něj standardní záruku. iPhone je využitelný s tzv. micro SIM kartou, která má menší rozměry než standardní karta. Operátoři by ji ale již měli nabízet.
Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa moderních technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru