Dotovaný přístroj Aero s operačním systémem Android bude v síti operátora AT&T stát 100 dolarů (zhruba 1960 Kč). Konkurovat má modelům iPhone od firmy Apple a dalším chytrým telefonům s Androidem od Googlu.

Dell oznámil, že bude prodávat Aero za 99,99 dolaru na dvouletou smlouvu s AT&T. Bez dotace bude přístroj stát 299,99 dolaru. Dell uvádí, že Aero bude patřit mezi nejlehčí mobily s Androidem ve Spojených státech a že bude podporovat software Flash od společnosti Adobe Systems. Tím se bude od Apple lišit.

Americký výrobce osobních počítačů vstoupil na trh s chytrými mobilními telefony koncem minulého roku, když začal v Číně prodávat model Mini 3. Tento měsíc také uvedl na trh počítačový tablet Streak, který také pracuje s Androidem a konkuruje iPadu od Apple.


Podle průzkumové agentury iSuppli se předpokládá, že světový prodej chytrých mobilů s operačním systémem letos stoupne o 36 procent na 247 milionů. V minulém roce se takových přístrojů prodalo 182 milionů, napsala AP.

 

Nový smartphone Aero předvádí  Linda Logan ze společnosti Dell

Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru