V kategorii zpráv se tato aplikace dokonce vyšvihla na první místo, a zastínila tak aplikace zavedených mediálních značek, jako jsou televize N-tv nebo časopis Focus.

Aplikace nazvaná "Německý Spolkový sněm" poskytuje informace o termínech jednání komory, debatách poslanců nebo o složení jednotlivých výborů. Pomocí ní si mohou uživatelé rovněž pročítat profily zákonodárců či zjistit otvírací dobu na turisty nesmírně oblíbené skleněné kopuli historické budovy v centru Berlína.

Podle düsseldorfské firmy Babiel, která tuto aplikaci vyvinula, se Spolkový sněm dostal už během 24 hodin po uvedení na trh na první místo mezi nejstahovanějšími programy v německé internetové prodejně iTunes. Mezi bezplatnými aplikacemi tamní služby App Store je po 14 dnech na šesté příčce. Vedle majitelů iPhonů ji mohou využívat i vlastníci tabletů iPad a multimediálních přehrávačů iPod Touch.

Zoufat ale nemusejí ani lidé, kteří nemají tyto přístroje firmy Apple. Webové stránky Bundestagu jsou přístupné i z ostatních mobilních telefonů, které mají připojení na internet.

Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa moderních technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru