Mobilní operátor Telefónica O2 má od středečního rána problémy s výpadky připojení. Příčinou je podle mluvčího společnosti Martina Žabky chyba v počítačovém programu. Nelze prý odhadnout, kolika uživatelům mobilní sítě společnosti Telefónica O2 závada znemožnila telefonické hovory. 

"Situace se vrací k normálu. Zprovozněna je Praha, Plzeň a Mladá Boleslav, kde se už telefony nahlašují do sítě. Jediná lokalita, kde ještě technici pracují, je okolí Kladna. Vyřešena by měla být v několika následujících hodinách," uvedl Žabka.

Velké německé firmy zakazují sítě Facebook a Twitter na pracovišti - čtěte ZDE

Část klientů byla bez spojení, někteří se ale dovolat mohli. "Od našich zákazníků máme několik desítek stížností," podotkl Žabka. Některým zákazníkům Telefónicy 02 také nešlo připojení k sociální síti Facebook.

Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa moderních technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru