Světová zdravotnická organizace označila mobilní telefony za „možná karcinogenní“. Nepřesvědčivý výsledek studie vyvolal bouřlivou odezvu u výrobců telefonů, což je pochopitelné. Stejně následovalo znepokojení uživatelů mobilních telefonů – o možném negativním vlivu záření mobilních vysílačů se v médiích dlouho nemluvilo.

Riziko zvýšeného výskytu zhoubného bujení v mozku ve spojení s mobilními telefony žádná studie neprokázala, i autoři studie pro WHO používají termín „možná“. Všechny dnes prodávané telefony musejí splňovat normy, které se týkají i intenzity vyzařování. Pokud tedy rádiové vlny vyzařované při telefonování mají nějaký vliv, není dostatečně dramatický, aby se jednoznačně projevil za dobu minimálně deseti let, po kterou vědci tuto variantu zkoumají.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru