Mobilní internet si nejčasteji pořizují a využívají majitelé mobilních zařízení od Apple. Podle statistických údajů společnosti Gemius, která monitoruje návštěvnost velkých českých webových serverů tvoří přístupy z iPhone a iPadu přibližně 45 procent celkového mobilního provozu. iPad je od června dokonce používaný pro přístup k webu častěji než iPhony.

Mezi pět nejpoužívanějších mobilních zařízení pronikly také dva telefony Nokia - 5230 a E52, ani jeden telefon už ale nepřesáhl hranici 3 procent z celkového počtu zobrazených stránek. Pátý největší podíl na zobrazení mobilních webových stránek vykázal telefon HTC Desire, na kterém si uživatelé zobrazili 1,74 procenta stránek. Statistika je částečně zkreslená zahrnutím všech modelů iPhone a iPadu pod jedno zařízení.

 

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru