Nový BLESKmobil to rozhodně nemá lehké. Ledva vstoupil na trh, už ho odbornější média začala propírat skoro tak důkladně, jak bulvár rozebírá každý úlet kdejaké místní celebrity. A nejspíše to ani nesouvisí s tím, jaké jméno má ve svém názvu. Spíše je to důsledek toho, jak se sám chová a co o sobě a svém fungování říká, či naopak neříká.

Hádka o statut BLESKmobilu vypukla hned po jeho skutečném vstupu na trh (k 7.11.2012) zejména v souvislosti s tím, co říkají jeho Všeobecné podmínky. Připomeňme si, že podle nich je poskytovatelem služeb pod značkou BLESKmobil společnost Telefónica Czech Republic, a nikoli společnost Ringier Axel Springer. Ta sice značku BLESKmobil vlastní (resp. má o ni zažádáno u ÚPV), ale jinak zajišťuje pouze marketing a prodej služeb, poskytovaných pod touto značkou přímo Telefónikou Czech Republic.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Ani po měsíci od jeho startu není jasné, co je BLESKmobil vlastně zač. Sám sebe prezentuje jednou jako produkt, jindy jako operátora, ale nejčastěji se chová jako značka - kterou někdo vlastní a propaguje, a někdo jiný používá k poskytování služeb.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každé pondělí ráno najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru