Zabudovaná aplikace Messenger pro posílání zpráv mezi telefony BlackBerry byla jednou z prvních služeb nahrazujících klasické SMS. Přispěla k popularitě přístrojů a vlastní sítě kanadského výrobce RIM a ten se nyní rozhodl rozšířit ji i o hlasové služby typu VoIP. Stejně jako u zpráv tak probíhá volání přes internet a bez poplatků. Podmínkou je, aby na obou stranách byly přístroje BlackBerry připojené k síti Wi-Fi.

Podíl telefonů BlackBerry dlouhodobě klesá zvláště na důležitém trhu ve Spojených státech a u domácích uživatelů. Krok RIM je tak možná dalším z pokusů oživit upadající značku, která se dříve snažila profilovat nejen jako firemní platforma, ale cílila i například na teenagery.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru