Evropská komise v předvánočním týdnu zaslala Samsungu Sdělení výhrad (Statement of Objections), podle kterého Komise předběžně vnímá soudní spory proti Applu založené na patentech zásadních pro fungování mezinárodních patentů jako zneužití dominantní pozice na trhu, které zákony na ochranu trhu v Evropské unii zakazují.

Samsung už v úterý 18. prosince oznámil, že v Evropě ustupuje od soudních sporů s Applem. Nyní je zřejmé, že šlo o reakci na postup ve vyšetřování ze strany Evropské komise. Pokud komise v průběhu vyšetřování potvrdí svůj předběžný názor, Samsungu hrozí pokuta až ve výši desetiny jeho globálního ročního obratu.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Konec sporů Samsungu s Applem v Evropě má prozaický důvod - Samsung chtěl na poslední chvíli odvrátit spor s Evropskou komisí. Ta korejské firmě poslala oficiální stížnost na porušování pravidel hospodářské soutěže ve sporech s Applem.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každé pondělí ráno najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru