Qualcomm měl letos nahradit Microsoft v roli „vlajkové lodi“ veletrhu. Šéf Qualcommu otevřel veletrh nepříliš povedenou přednáškou za účasti Steva Ballmera, ale na svém stánku to vynahrazuje. V nabídce zařízení, které pohání procesory Qualcomm, je i poklad známý hlavně čtenářům odborných diskusních fór o Androidu: Oppo Find 5.

Oppo s FullHD displejem se objevil už počátkem prosince. Byl to jeden z prvních FullHD telefonů, ale překvapil i ostatní výbavou, která může konkurovat libovolnému výrobci a telefonu aktuálně na trhu, a to nejen papírově. I osobní zkušenost naznačuje, že korejské a japonské výrobce (i ty kalifornské) čeká drsná konkurence, které nezáleží na vysokých ziskových maržích.

Čínský výrobce zvládl telefon postavit nejen s výbornou výbavou, ale dal si záležet i na designu. Mobil je poměrně tenký (8,8 mm) a dobře se drží v ruce, i když je samozřejmě příliš velký na pohodlné ovládání jednou rukou. To ale v kontextu používání Galaxy Note 2 přestává být problém.

V čínských obchodech, které posílají i do Evropy, se cena pohybuje kolem 400 dolarů, i s DPH tedy kolem 10 tisíc korun. Telefon ale u většiny prodejců není skladem. V USA se má Oppo Find 5 prodávat za 500 dolarů, to by znamenalo českou cenu kolem 12 tisíc korun. Tato cena je o 100 dolarů nižší než cena nedotovaného HTC Droid DNA s podobnou výbavou.

Supertelefon Oppo Find5 předběhl zavedené značky, v Česku po něm touží skalní fanoušci androidu
oppo_find5.MP4.jpg
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru