Pomalu odepisovaná společnost Research in Motion dnes v new Yorku představila novou generaci operačního systému, BlackBerry 10, který má firmu vrátit z téměř zoufalé situace do hry o masy zákazníků. Hlavním lákadlem pro uživatele má být nový způsob ovládání "jedním palcem" a nabídka telefonu s kvalitní hardwarovou klávesnicí.

Zásadní změnu RIM potvrdil přejmenováním, firma ponese stejné jméno jako mobilní telefony, od minulosti má firmu odpoutat i změna symbolu, pod kterým se budou akcie BlackBerry nově obchodovat na burze. Nové telefony Blackberry Z10 a BlackBerry Q10 (s HW klávesnicí) se začnou už zítra prodávat ve Velké Británii. Do USA přijdou v březnu, v Česku se budou prodávat, ale až během několika týdnů až měsíců.  

BlackBerry nové generace hodlají prodávat všichni tři GSM operátoři, podle T-Mobile jsou ale jednání složitá. Podle O2 bude v Česku dříve plně dotykový model Z10, Q10 má následovat s odstupem. Ceny zatím nejsou známé, budou se lišit podle prodejců, v USA by měly být dotované ceny srovnatelné s iPhony a špičkovými Androidy.

...

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé. Děkujeme za vaši přízeň.
Obsah starší než měsíc je součástí archivu a do článků zdarma se nepočítá. Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.
Předplatit od 199 Kč / měsíc
Máte již předplatné?