Půlnoc ze čtvrtka 23. na 24. října bude pravděpodobně okamžikem zahájení prodeje iPhone 6 a 6 Plus v České republice. Apple vydal tiskovou zprávu se seznamem zemí, v nichž v následujících týdnech začne prodávat nové modely telefonů.

V České republice je oficiálním datem zahájení prodeje 24. října, v tento den by měli telefony dostat zákazníci, kteří si s předstihem iPhone objednají v on-line obchodu Applu. Ten však zatím nenabízí možnost objednat si nový telefon, v tiskové zprávě Apple neupřesnil ani ceny pro jednotlivé regiony. Odhadovaná cena přepočtená z eur je 19 300 korun za základní verzi iPhone 6 a 22 tisíc za iPhone 6 Plus.

Na Slovensku zahájí Apple prodej nových iPhonů o týden později, 31. října, cena bude pravděpodobně stejná jako v Německu, tedy 699, resp. 799 eur za základní modely s 16 GB paměti pro data. Nejdražší model iPhone 6 Plus se 128 GB prostoru přijde na 999 eur.

Jako první z českých operátorů potvrdil zařazení iPhonu 6 do své nabídky Vodafone. Prodávat nové mobily od Applu začne 24. října. Ceny a další informace zveřejní červený operátor během několika dní. Dostupnost nových iPhonů už potvrdil také T-Mobile a O2. Ani jeden operátor zatím nenabízí předobjednávky, ceny tak zůstávají otazníkem. Tiskový mluvčí O2 Martin Žabka jen slibuje, že budou pro zákazníky zajímavé a že telefon bude možné koupit na splátky bez navýšení.

Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru