Průměrný objem dat přenesených v mobilních sítích jedním „unikátním uživatelem“ dosahuje v Česku překvapivě vysoké úrovně. Ředitel O2 Tomáš Budník oznámil, že v síti O2 jde o 900 MB za měsíc. Konkurenční Vodafone reagoval zveřejněním vlastního údaje: 800 MB za měsíc. Údaj o průměrné spotřebě dodal i T-Mobile: tarifní zákazníci magentového operátora přenesli v mobilní síti za poslední měsíc v průměru 877 MB dat.

To by české operátory řadilo do průměru v globálním měřítku podle studie společnosti Tefficient na úroveň Norska. Má to ale háček. Přímému srovnání překáží hned dva rozpory v metodice. Zpráva Tefficientu pracuje s daty na každou aktivní SIM v síti operátora, tedy i na SIM bez datových tarifů nebo SIM pro zařízení „internetu věcí“, které mají extrémně nízkou spotřebu v řádech jednotek či desítek megabajtů měsíčně. 

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru