Zásadní otázka zní: "Přijde iPhone o sluchátkový konektor a opravdu bude vypadat stejně jako předchozí dva modely?". Od nového iPhonu se očekává hodně, ale nejčastější spekulace o změnách v nových modelech telefonů nejsou pro Apple příliš pozitivní. Přesto je podle úniků informací na co se těšit.

Nejaktuálnější sbírku postřehů o tom, jak budou vypadat nové iPhony, přinesl finanční analytik Ming-Chi Kuo z KGI Securities, který má za sebou už přes pět let přesných předpovědí. Jeho odpověď na úvodní otázku je jasná – ano a ano.

V analýze pro klienty píše, že nový iPhone zůstane u osvědčeného designu, ale zbaví se konektoru pro sluchátka. Zákazníky však odmění citelným vylepšením displeje a kapacity úložiště. Základní modely iPhonu budou mít přijatelných 32 GB prostoru pro data, prostřední modely nabídnou 128 GB a nejvyšší verze nabídne 256 GB prostoru pro data a aplikace.

Obrazovka projde výraznou úpravou, přestože Apple nezmění rozměry displejů ani jejich rozlišení. Novinkou bude funkce True-Tone, která upraví zobrazení v závislosti na barvě a intenzitě okolního osvětlení – to neznamená věrnější podání barev, ale zobrazení, které odpovídá tomu, na co jsou lidské oči zvyklé v daném osvětlení.

Apple chystá vylepšit také osvětlovací diody fotoaparátu, mají být místo dvou čtyři, a zajímavá je také informace o tom, jak si iPhone poradí s duálním fotoaparátem. Tam, kde Huawei používá dva typy senzorů a LG míchá klasickou optiku se širokoúhlou, nabídne Apple údajně kombinaci klasického objektivu a "teleobjektivu", tedy optiky, která nabídne zatím nespecifikovanou úroveň přiblížení bez ztráty detailů. Oba snímače budou mít rozlišení 12 Mpx.

Se ztrátou sluchátkového konektoru se podle Kua Apple vypořádá tím, že v balení nabídne bluetooth sluchátka a zároveň adaptér do konektoru lightning. Místo, které zabíral konektor, Apple údajně využije pro umístění druhého reproduktoru.

Srdcem telefonu bude nová verze procesoru A10 s vyšším maximálním taktem a model iPhone 7 Plus s větším displejem má dostat také více operační paměti - 3 GB, i když kapacita RAM je parametr, který Apple tradičně neuvádí.

Jak to vše dopadne, se dozvíme ve středu večer. Představení novinek od Applu budou HN sledovat.

Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru