Každé tři dny minimálně 120 tisíc telefonů v USA posílalo obsah všech SMS na dva servery v Číně. Samozřejmě bez vědomí svých majitelů, dokonce bez vědomí výrobce, který prodává levné telefony pod značkou Blu. Na závažný bezpečnostní problém přišel náhodou analytik společnosti Kryptowire u telefonu, který si koupil.

Značka Blu využívá jako řada dalších firem software od společnosti Adups, který poskytuje online aktualizace a další služby. V poslední aktualizaci firma na vyžádání jednoho z klientů přidala možnost sledovat obsah zpráv. Údajně za účelem boje proti spamu, realističtěji za účelem lepšího cílení inzerce a paranoidně s úmyslem získat citlivá data uživatelů, kterých má Adups podle vlastního tvrzení asi 700 milionů.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Telefony americké značky Blu obsahovaly spyware, který posílal do Číny obsah zpráv.
  • Software společnosti Adups používají i další výrobci, údajně je v 700 milionech zařízení.
  • Českých uživatelů se problém může týkat jen výjimečně, u neoficiálně dovážených telefonů.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každé pondělí ráno najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru