Mobilní internet bude stále důležitější. Podle analýzy společnosti Cisco vzroste během pěti let provoz v mobilních sítích na sedminásobek a stále větší podíl na něm bude mít přehrávání a vysílání videa. To už nyní tvoří 60 procent datových přenosů v mobilních sítích. Pro české uživatele to není dobrá zpráva.

Češi totiž v roce 2016 přenesli měsíčně přibližně polovinu dat ve srovnání s globálním průměrem. Cisco uvádí jako průměrnou hodnotu 977 MB dat měsíčně, v ČR je průměrná spotřeba mobilních dat v telefonu 500 MB za měsíc. Ještě horší je ale postavení ČR v kontextu střední a východní Evropy, kde byl loňský průměr 1,5 GB. To v přepočtu znamená, že Češi mohou na kvalitní video přes internet koukat přibližně hodinu měsíčně proti třem hodinám ve středoevropském průměru.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Podle statistik Cisca Češi spotřebují pouze polovinu dat ve srovnání s globálním průměrem.
  • Podíl mobilních dat na celkovém provozu na internetu vzroste z osmi na 20 procent.
  • Průměrná rychlost v mobilních sítích vzroste do roku 2021 ze 7 Mbps na 20 Mbps.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každé pondělí ráno najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru