Nejprve jedna špatná zpráva. Když se Honor 8 Pro představil před měsícem v globálním měřítku, vypadalo to, že se telefon se špičkovou výbavou bude prodávat za 15 tisíc korun. To se ovšem nepotvrdilo, české zastoupení značky šlo o tisíc korun výše. Za 15 990 korun je ale Honor 8 Pro pořád zajímavý kousek.

Svou výbavou v podstatě konkuruje modelu Huawei P10 Plus, který se prodává za 22 tisíc korun. Má nadstandardně velkou kapacitu operační paměti, ale „jen“ 64 GB prostoru pro data, větší displej s úhlopříčkou 5,7" a QHD rozlišením a testujeme ho v povedené modré verzi. Od Honoru 8 z loňska se ale liší zadní stranou. Ta připomíná iPhone 7, je totiž z hliníku místo skla.

Než se dostaneme k plnohodnotné recenzi, využili jsme cesty do New Yorku a vyzkoušeli fotoaparát. Huawei, kterému značka Honor patří, použil duální konfiguraci barevného a černobílého senzoru s rozlišením 12 Mpx, již známe už z původního Honoru, který se velmi dobře držel i ve srovnání s Galaxy S7 a iPhonem 7. Ve srovnání s Huawei P10 nebo Mate 9 má černobílý senzor nižší rozlišení a fotoaparátu chybí označení Leica. Ne že by na tom záleželo.

Novinka nás zatím nezklamala. Stále je zřejmé, že Huawei/Honor ostří pomaleji než konkurence a chybí mu plně automatická aktivace HDR režimu – manuálně spuštěný HDR režim navíc na fotografiích není moc znát. Standardní snímky a zejména snímky pořízené čistě černobílým senzorem jsou ale velmi dobré. A v přímém srovnání s Galaxy S7 dokáže i v nedokonalých podmínkách, kdy se nad New Yorkem vznášel opar, vykouzlit více detailů.

New York objektivy Honoru 8 Pro

Pokud chcete mít výsledky ještě o kousek lepší, není od věci mírně ručně snížit automaticky nastavenou úroveň expozice; Honor má tendenci pouštět na snímky více světla, než je úplně nutné. U selfies se ale budete muset smířit s přepáleným pozadím, dynamický rozsah předního 8Mpx snímače není optimální.

 

Fotografie v plném rozlišení jsou k dispozici ve službě Google Photos.

A ještě jedna pozitivní zpráva o Honor 8 Pro: Díky baterii s kapacitou 4000 mAh vydrží s přehledem celý den provozu, spousta méně náročných uživatelů možná zvládne i dva.