Relativně čistý Android, nízká cena a více než odpovídající výbava. Mantru telefonů Vodafone loni narušil model Smart 7 Platinum, přejmenovaný Idol 4S od Alcatelu, který měl výborný design a fantastický AMOLED displej za 10 tisíc. Letošní novinky Vodafonu jsou ale zpět ve znamení nízké ceny.

Nejlevnější telefon s LTE na trhu nabídne Vodafone za 2277 korun, prostřední model se čtečkou otisků prstů přijde na 3577 Kč a nejlépe vybavený model Smart 8 s kovovým tělem, Full HD obrazovkou a povedeným designem na 5977 Kč. Do počtu přichází také nový tablet Smart Tab N8 vybavený slotem na SIM kartu s 10.1“ HD obrazovkou a 2 GB RAM.

Vodafone slibuje pravidelné měsíční bezpečnostní aktualizace po dobu dvou let pro všechny představené modely. Realizace těchto plánů ale záleží na dodavatelích, kterými jsou ZTE a Alcatel. 

Vodafone Smart N8

Už v pondělí se začne prodávat model Smart N8, prostřední mobil v nabídce Vodafonu. Jednoduchý telefon s 5" HD obrazovkou, 1,5 GB RAM a procesorem Mediatek MT6737 a Androidem 7.0. Telefon zaujme cenou 3577 korun v kombinaci se čtečkou otisků prstů a 16 GB úložištěm. Hlavní fotoaparát má rozlišení 13 MPx, přední 5 Mpx, zvládne ale nahrávat video jen v rozlišení 720p. Z LTE sítí může telefon stahovat rychlostí až 150 Mbps a zvládá volání přes LTE i wi-fi. Výrobce už má připravený i update na Android ve verzi 7.1. Kapacita RAM 1,5 GB je zvláštní, i tak levnému telefonu by mnohem více slušely alespoň celé dva gigabajty.

Vodafone Smart N8 gold Celo

Vodafone Smart V8

Nejvyšší model Vodafone pro letošní rok má označení V8 a výrazně lepší hardware než ostatní dva telefony. Základem je displej s úhlopříčkou 5,5“ a Full HD rozlišením, 3 GB RAM a procesor Snapdragon 435 s podporou LTE-A (to je dostupné na 40 procentech území Česka) a maximální rychlostí stahování 300 Mbps, samozřejmostí je podpora volání v LTE i wi-fi sítích. Vodafone slibuje také kvalitní snímky z fotoaparátu s rozlišením 16 MPx se snímačem od Sony.

Nadstandardní s ohledem na cenu 5977 Kč je také kapacita úložiště 32 GB, v kombinaci s použitým hardwarem by měl telefon nabídnout i solidní výdrž na baterii s kapacitou 3000 mAh. Smart V8 se začne prodávat v průběhu června a v budoucnu by se měl, jako jediný z nových telefonů Vodafone, dočkat i připravovaného Androidu O.

Vodafone se chlubí také designovým oceněním iF pro tento telefon. Výborné zpracování ale naráží na zásadní designérský prohřešek -  telefon má velké rámečky nad a pod displejem, přesto mu chybí ovládací tlačítka, takže místo na obrazovce zabírají ta virtuální.

Vodafone Smart V8 Celo

Vodafone Smart E8 

Nejlevnější model v nabídce Vodafonu je absolutně základní smartphone, který vyniká pouze podporou rychlého mobilního internetu v sítích LTE a novým Androidem 7.1. Plastový telefon s velkými rámečky má 5“ displej s nízkým rozlišením 854x480 bodů. Vnitřní výbavu tvoří 1 GB RAM, procesor Snapdragon 210, 8 GB úložiště s podporou paměťových karet a 5Mpx fotoaparát. Samozřejmostí je i podpora volání přes LTE a wi-fi., i když mezi telefony za 2277 korun to standard rozhodně není.

U Vodafonu jsou nejlevnější modely nejúspěšnější, předchůdce údajně patřil pravidelně do top 10 nejprodávanějších mobilů celý rok. Do prodeje půjde v průběhu července.

Vodafone Smart E8 Celo

Vodafone Smart tab N8

Vodafone letos nabídne pouze jeden nový tablet, a to desetipalcový model tab N8. Stejně jako u telefonů je jeho výbava jen základní: HD rozlišení, 2 GB RAM, 16 GB prostoru pro data. Použít lze také paměťové karty s kapacitou maximálně 32 GB. S cenou 4577 Kč je ale relativně zajímavý díky LTE modulu, pokud uživatelé zatouží po tabletu, který se může k internetu připojit kdekoliv. Nabídka čistě datových tarifů navíc není tak nevýhodná jako u těch spojených s hlasovými službami. Zajímavostí je také přítomnost dvou reproduktorů se stereo zvukem a i v tomto případě Vodafone vsadil na Android 7.0, takových tabletů na trhu moc není.

Vodafone Smart tab N8 Celo

 

Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru