Kdyby šéf mobilní divize Sony neřekl, že ukazuje nové telefony, nikoho by to ani nenapadlo. Sony ale umí překvapit. Nově představené telefony Xperia XZ1 a XZ1 Compact mají hned tři funkce, které zatím nemají obdobu u konkurence.

V první řadě se japonskému výrobci podařilo předběhnout všechny soky a oznámit první nové telefony s Androidem 8.0 Oreo. Xperia XZ1 i její kompaktní verze se začnou prodávat ještě v září a po vybalení z krabičky na uživatele vykoukne android s čokoládovou sušenkou. 

20170831 143639

Další funkce, které nemají přímou konkurenci, se týkají fotoaparátu. Sony i u nových modelů nabízí fotoaparát schopný zaznamenat video v 960 snímcích za sekundu. V této rychlosti zvládá sice natočit jen zlomek sekundy, ale výsledky jsou nesmírně efektní.

Na první pohled nepraktická je funkce 3D skeneru, tedy snímání objektů v prostoru – obličeje, pokrmu na talíři nebo třeba hračky.

Sony díky datům z fotoaparátu vytvoří 3D model, který je možné dále používat. A vzhledem k rostoucí popularitě rozšířené reality má právě tato funkce obrovský potenciál.

Staromilský vzhled v novém světě

Vzhled telefonů Xperia XZ1 a XZ1 Compact se hned při jejich odhalení stal terčem vtípků. Sony čelí kritice kvůli nepěknému vzhledu telefonů už aspoň dva roky, ale nic se nemění. Novinky působí ještě mohutněji než Xperia XZ Premium. Po představení Galaxy S8, LG G6 a dalších telefonů téměř bez rámečků jsou velké plochy kolem displeje nežádoucí.

...

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé. Děkujeme za vaši přízeň.
Obsah starší než měsíc je součástí archivu a do článků zdarma se nepočítá. Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.
Předplatit od 199 Kč / měsíc
Máte již předplatné?