Tim Cook po prvním týdnu prodejů nových telefonů iPhone 8 a iPhone 8 Plus vyjádřil spokojenost s odbytem. Nyní se ale objevily zprávy, které mohou zájem uživatelů ochladit. Dvěma zákazníkům se větší model iPhone 8 Plus nafoukl, pravděpodobné kvůli problémům s baterií.

První případ zveřejnil server iFeng.com. Popisuje případ paní Wu, která si pořídila zlatý iPhone 8 Plus s kapacitou 64 GB. Po několikaminutovém dobíjení telefonu, kterému zbývalo ještě 70 procent kapacity baterie, se z telefonu ozvalo praskání. Telefonu se oddělil displej od těla zařízení a čelní panel popraskal.

Druhý případ se objevil v Japonsku, na Twitteru ho oznámil uživatel @Magokoro0511. Ten dostal nafouknutý iPhone už v krabičce, sám ho nenabíjel. Po konzultaci s Applem a pořízení řady fotografií telefon umístil do rendlíku s pokličkou pro případ, že by došlo k vyhoření baterie.

Apple oběma uživatelům telefony vymění a vyšetřuje, co problémy s baterií způsobilo. Situaci nemůže brát na lehkou váhu. Zatímco takzvanou „bendgate“ přešel s tím, že při správném zacházení telefonům nic nehrozí (ale posléze upravil konstrukci pluskových iPhonů), nyní musí myslet na to, co se loni stalo Samsungu s Note 7.

V přibližně stovce případů došlo k vyhoření baterie Note 7. Důvodem bylo rozpínání baterie při nabíjení, inženýři Samsungu vložili příliš velkou baterii do malého prostoru. Následkem problémů bylo stažení telefonů z trhu s obrovskými finančními ztrátami pro Samsung. Nové modely pro letošní rok mají z bezpečnostních důvodů menší baterie, aby se problém nemohl opakovat.

Pro Apple hovoří zatím menší počet případů při pravděpodobně řádově větším počtu telefonů prodaných během prvního týdne.