Apple nás pěkně napínal, a osvědčený trik nevyšel. Pár šťastlivců v Česku dostane iPhone X už na začátku listopadu, ale náš nákup se zdržel, a tak si na rozbalení a recenzi telefonu počkáme nejspíše až na začátek prosince.

Předobjednávky měl Apple spustit přesně v 9:01 našeho času. Mobilní aplikace Apple Store byla osvědčený způsob, jak se vyhnout přetíženému webu a stihnout objednávku okamžitě i díky předem vybranému modelu a vyplněným údajům o kartě a doručovací adrese. Místo toho se nám objednávka povedla až ve čtvrt na deset – přes web.

Objednavka iPhone X

Apple podle dostupných údajů pro české zájemce uvolnil malý počet kusů. Termíny doručení při objednávce v německém Apple Storu s osobním odběrem zatím Apple slibuje za tři týdny.

Výrobce údajně zvýší výrobu proti původním pesimistickým odhadům netradičním krokem – podle agentury Bloomberg sníží nároky na výstupní kontrolu klíčové součástky, která se stará o odemykání telefonu skenováním obličeje uživatele. Apple tuto zprávu odmítl. Podle něj je kompletně nepravdivá a systém si zachovává přesnost 1 : 1 000 000.