Výrobcům telefonů před oficiálním představením novinek většinou utečou obrázky nebo marketingové materiály. HTC ale někdo vynesl kompletní přehled specifikací telefonu HTC 12+, který se světu ukáže oficiálně až ve středu 23. května.

K dispozici jsou také detailní fotografie, které zveřejnil známý "leaker" Evan Blass a následně také německý server Winfuture.de. Snímky ukazují čtečku otisků na zádech přístroje a při podrobném pohledu prozrazují netradiční designový prvek – po vzoru prvního Pixelu bude HTC 12+ nahoře tlustší, aby plně schovalo fotoaparáty.


 

Displej nového HTC bude mít moderní poměr stran 18:9 s úhlopříčkou 6“, podobně jako Samsung se HTC zdrží výřezů v horní části displeje, na rozdíl od Samsungu ale svůj LCD panel s QHD rozlišením nebude ve výchozím nastavení omezovat na Full HD rozlišení. Rámečky nad a pod displejem jsou podle obrázků větší než u Galaxy S9+ od Samsungu, ale celkové rozměry jsou menší, až na tloušťku. V nejširším místě bude mít HTC U12+ skoro centimetr. Telefonu nechybí ani voděodolná úprava, naopak stejně jako loni chybí konektor pro sluchátka. Místo toho bude telefon mít opět Boom reproduktory a pravděpodobně také hi-res sluchátka do USB Type-C portu.

Základem výbavy je Snapdragon 845, aktuálně nejvýkonnější procesor pro telefony s Androidem, doplněný o 6 GB operační paměti. HTC telefon nabídne ve variantě s 64 a 128 GB prostoru pro data, v telefonu bude i místo pro paměťovou kartu a k dispozici bude i verze s podporou dvou SIM.

Fotoaparáty nového telefonu kombinují 12Mpx hlavní senzor s optikou se světelností f/.1,75 a velkými obrazovými body s 16Mpx senzorem pod zoomovým objektivem s dvojnásobným optickým přiblížením. Digitálně pak nabídne HTC až 10násobný zoom. HTC slibuje také novou generaci zpracování HDR obrazu. HDR podporuje i přední 8Mpx kamerka, oba fotoaparáty podporují také virtuální nálepky.

HTC u nového modelu výrazně rozšíří schopnosti funkce Edge Sense – citlivosti boků telefonu na stisk. Nově bude možné pouštět tímto způsobem vybrané aplikace, komunikovat s Google Asistentem a nabídne něco popsaného jako „chytré otáčení a stmívání displeje“. Uživatelé si různá gesta budou moci sami upravit.

Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa moderních technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru