Výrobcům telefonů před oficiálním představením novinek většinou utečou obrázky nebo marketingové materiály. HTC ale někdo vynesl kompletní přehled specifikací telefonu HTC 12+, který se světu ukáže oficiálně až ve středu 23. května.

K dispozici jsou také detailní fotografie, které zveřejnil známý "leaker" Evan Blass a následně také německý server Winfuture.de. Snímky ukazují čtečku otisků na zádech přístroje a při podrobném pohledu prozrazují netradiční designový prvek – po vzoru prvního Pixelu bude HTC 12+ nahoře tlustší, aby plně schovalo fotoaparáty.


 

Displej nového HTC bude mít moderní poměr stran 18:9 s úhlopříčkou 6“, podobně jako Samsung se HTC zdrží výřezů v horní části displeje, na rozdíl od Samsungu ale svůj LCD panel s QHD rozlišením nebude ve výchozím nastavení omezovat na Full HD rozlišení. Rámečky nad a pod displejem jsou podle obrázků větší než u Galaxy S9+ od Samsungu, ale celkové rozměry jsou menší, až na tloušťku. V nejširším místě bude mít HTC U12+ skoro centimetr. Telefonu nechybí ani voděodolná úprava, naopak stejně jako loni chybí konektor pro sluchátka. Místo toho bude telefon mít opět Boom reproduktory a pravděpodobně také hi-res sluchátka do USB Type-C portu.

Základem výbavy je Snapdragon 845, aktuálně nejvýkonnější procesor pro telefony s Androidem, doplněný o 6 GB operační paměti. HTC telefon nabídne ve variantě s 64 a 128 GB prostoru pro data, v telefonu bude i místo pro paměťovou kartu a k dispozici bude i verze s podporou dvou SIM.

Fotoaparáty nového telefonu kombinují 12Mpx hlavní senzor s optikou se světelností f/.1,75 a velkými obrazovými body s 16Mpx senzorem pod zoomovým objektivem s dvojnásobným optickým přiblížením. Digitálně pak nabídne HTC až 10násobný zoom. HTC slibuje také novou generaci zpracování HDR obrazu. HDR podporuje i přední 8Mpx kamerka, oba fotoaparáty podporují také virtuální nálepky.

HTC u nového modelu výrazně rozšíří schopnosti funkce Edge Sense – citlivosti boků telefonu na stisk. Nově bude možné pouštět tímto způsobem vybrané aplikace, komunikovat s Google Asistentem a nabídne něco popsaného jako „chytré otáčení a stmívání displeje“. Uživatelé si různá gesta budou moci sami upravit.

Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru