Idea telefonu, který si můžete přizpůsobit přesně podle svých představ, je fascinující. Fascinovala Google, který se pustil do budování „lego-mobilu“, ve kterém i procesor nebo displej funguje jako kostka lega, kterou lze snadno vyměnit. Skromnější realizaci ideálu přineslo čínské Lenovo pod označením Moto Mods. Pod tímto označením se skrývá možnost na telefon připnout více než dvacet různých vylepšení.

Systém Moto Mods letos v Česku reprezentuje telefon Moto Z3 Play, který se drží moderních trendů – i když se velikostí nesměl vzdálit loňskému modelu. Motorola využila dostupné místo a do stejného těla dala protažený šestipalcový AMOLED panel s rozlišením 2160 x 1080 bodů. Tělo telefonu skoro o milimetr ztloustlo, ale i tak patří moto Z3 Play mezi velmi tenké mobily – pokud nepočítáte kapličku kolem duálního fotoaparátu – ta je masivní.

Velký výstupek fotoaparátu však má svůj smysl – slouží jako kotva pro rozšíření Moto Mods. Jejich nasazení výstupek skryje. Bohužel se tím ztratí i technicistní krása skleněného zadního krytu se zrcadlovým leskem, tenké kontury přístroje i výrazný plochý konektor pro Moto Mods se zlatými kontaktními body ve spodní části zad.

Zvětšení displeje, který je sám o sobě jednoznačně silnou stránkou telefonu, má z designového pohledu také nedostatky, a to nezanedbatelné. Pod displejem nezbylo dost místa na tradiční čtečku otisků prstů. Lenovo ji proto přesunulo na pravý bok, kde běžně bývá vypínač. Sony například spojilo čtečku a vypínací tlačítko na boku přístroje – Lenovo ale má vypínač na druhém boku telefonu. Toto řešení není příliš šťastné – pokud chcete vypnout telefon, je to nepohodlné. Do výbavy se pak nevešel ani klasický sluchátkový konektor.

Aktivace mobilu, kromě prvotního zapnutí, je naštěstí snadná tak jako tak. Telefon se probudí a odemkne přiložením palce se známými papilárními liniemi. Funguje i odemknutí obličejem. Telefon se zvednutím probudí, pak stačí jen posunout prst po obrazovce a mobil se rovnou odemkne. Kvůli modulům připojovaným na záda přístroje nemohli inženýři Lenova přesunout čtečku na záda.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru