Získat iPhone na recenzi je v Česku nestandardní záležitost a novinář má v podstatě dvě možnosti. Buď telefon koupí redakce ze svého rozpočtu, nebo novinář ze svého, popřípadě si jej půjčí od kamaráda nebo známého. Standardní postup, kdy výrobce zašle svůj produkt na test, u Applu nefunguje. Apple dokonce zakázal svým autorizovaným prodejcům, aby zařízení půjčovali ze svých zásob. To je důvod, proč místo recenze iPhonu XS Max nabízíme jen malý výlet do světa jablíček, který trval přesně 24 hodin.

Půjčený telefon je přitom ten nejlepší možný – kávově zlatý iPhone XS Max s 512GB úložištěm. Vypadá krásně, na to že jde o zlatý model, navíc je citelně rychlejší než ty nejlepší telefony s Androidem. A foťák působí tak dobrým dojmem, jak Apple sliboval. Zároveň ale Max zatím neumí úplně dobře využít svou obří obrazovku a zůstaly mu některé neduhy z loňského roku. Nejvíce přitom bude uživatele mrzet věc, která by Apple stála pár korun.

Související

Můj loňský návrat do náruče Applu s iPhonem X proběhl více méně bez zádrhelů, letos to bylo trochu složitější – iPhone XS Max už nenašel použitelnou zálohu na iCloudu, a tak jsem vše nastavil znovu a aplikace postahoval ručně.

Po ověření identity jsem jako první logicky pustil fotoaparát a začal zkoušet a porovnávat s nejlepší konkurencí na trhu – Note 9 a Huawei P20 Pro. Sluníčko nesvítilo, tak si telefony musely poradit s umělým osvětlením v newsroomu i s ubývajícím světlem venku. První pocit z fotek z iPhonu hraničil se spadnutím brady. V průběhu představení iPhonů jsem byl skeptický, ale Apple tak moc nepřeháněl, když tvrdil, že nové softwarové úpravy dělají krásné fotky. První portrétní fotka sice k pobavení okolí kolegyni odmazala kus brýlí, ale na jednom snímku udělal Huawei vzápětí to samé a celkový dojem z fotek na iPhonu byl výborný.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru