Není nic lepšího než testovat nový telefon od Huawei se skalním fanouškem iPhonů. Identitu člověka, který pro Apple před pár lety pracoval, není nutné prozrazovat, ale přímé srovnání iPhonu XS s novinkou od Huawei prozradilo mnohé. Třeba to, že Huawei není dvojkou světového trhu náhodou a že u konkurence musí tah čínské firmy na branku vzbuzovat obavy.

Jednoznačně pozitivní je například vnímání designu. Huawei použil AMOLED displej s vysokým rozlišením a zakřivenými stranami, takže telefon trochu připomíná smartphony od Samsungu. Vlastní tvář si ale udržuje netradičním zpracováním zadní strany i výřezem v displeji, který je hodně podobný tomu u iPhonu. Ono je to logické, protože Huawei použil podobně jako Apple obdobu Kinectu, tedy systém senzorů schopných pracovat s hloubkou prostoru.

Huawei to prezentoval i na pohybové videohře, ve které se střílí z luku. Telefon v jedné ruce slouží jako tělo luku, druhou rukou uživatel natahuje neexistující tětivu. Ještě působivější byla ukázka 3D skeneru, který umí do virtuální podoby převést reálné objekty. To sice nikdo nebude používat, ale odemykání obličejem je prý mnohem přesnější.

Související

Velký otazník visel nad čtečkou otisků integrovanou v displeji. Huawei není první, kdo ji nabízí, ale podobně jako u čtečky otisků prstů v Matu 7 nabízí výrazně lepší verzi než konkurence. Telefon není nutné před použitím probouzet, čtečka je i podobně rychlá jako ty klasické. Aby dobře fungovala, potřebuje trochu víc přitlačit palec na displej. Hlavně jsem ale zjistil, že rychleji, než se telefon odemkne čtečkou, se odemkne obličejem. Když jsem čtečku testoval, musel jsem telefon držet displejem od sebe.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru