Google ukázal světu, jak se předvádí nové technologie. Vývojářská konference Google I/O začala svižně a měla jednoduché oficiální motto: "Užitečnější Google pro všechny". Neoficiální podtext pak zněl: "méně vlezlý a opatrnější užitečnější Google pro všechny". Většina představených novinek se týkala umělé inteligence, bezpečnosti nebo soukromí uživatelů Googlu.

Google na první pohled připomínal Apple s důrazem, který kladl na používání umělé inteligence přímo v telefonech bez toho, aby se hlas uživatele nebo jeho data zasílala na servery Googlu, kde by je umělá inteligence zpracovávala.  Výsledkem má být až desetkrát rychlejší reakce Google Asistenta na povely nebo možnost automaticky generovat titulky k libovolnému videu nebo hudbě přehrávané na zařízeních s chystaným Androidem Q.

Chytré vyhledávání i pro děti a analfabety

Google si dobře uvědomuje, že jeho nejdůležitější produkt je stále vyhledávání, na které se vážou zisky z reklamy. Letos se Google při vylepšování svého vyhledávače soustředil na vizuální a audio prvky doplněné o přístup ke zpravodajskému pokrytí vyhledávaných subjektů.

Vyhledávání v inovované podobě bude zobrazovat u některých dotazů 3D modely. Google tuto funkci představil na modelu práce svalů na paži. Vyhledávání tak vedle obrázků nebo videoklipů vztažených k tématu nabídne i možnost prohlížet si trojrozměrný model a případně ho zvládne umístit do reálného prostoru díky funkcím rozšířené reality. Novinka má nepochybně nalákat i inzerenty, lze ji totiž použít například při nákupech oblečení nebo obuvi.

Související

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru