Aplikace eRouška budí emoce. Pro někoho je talismanem zajišťujícím ochranu, pro jiného zlým nástrojem státního šmírování a zhmotněním orwellovských nočních můr. Situaci nepomohla ani nepříliš vydařená kampaň státu, který k instalaci aplikace vyzývá pomocí masového rozesílání textových zpráv, obsahujících rizikové obsahy. Účelem tohoto článku je v duchu slavného westernu ukázat, co je na eRoušce vyřešeno dobře, co je rizikové a co je prostě jenom ošklivé.
Pro ty, kdo neradi čtou dlouhé texty, zde je výsledek: podle mého profesionálního názoru v této chvíli instalace eRoušky nepředstavuje významné riziko ohrožení uživatele, ale ani mu nepřinese žádná významná pozitiva. Do budoucna však přináší potenciální ohrožení a zároveň není pravděpodobné, že by přinesla pozitiva. Navíc informace o setkání s nakaženým má téměř nulovou hodnotu, důležitá je osobní zodpovědnost.
Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:
- Mobilní aplikaci HN
- Web bez reklam
- Odemykání obsahu pro přátele
- On-line archiv od roku 1995
- a mnoho dalšího...
Týden s technologiemi Otakara Schöna
Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna
Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa moderních technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.
Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.
Přihlásit se k odběru
Komentáře ke článku