Microsoft oficiálně uvede na trh novou verzi Windows v pátek 18. 10, ale už od 13:00 uvolní ke stažení bezplatnou aktualizaci na nový systém pro majitele počítačů s Windows 8. Netradiční předstih před oficiálním termínem má jednoduché opodstatnění – v 13 hodin našeho času je půlnoc ze 17. na 18. října na Novém Zélandu, takže Microsoft Windows technicky uvolní v pátek 18. 10. 

Aktualizace je dostupná v online obchodu s aplikacemi přístupném z obrazovky Start, pokud se vám možnost stažení Windows 8.1 zdarma neukazuje, restartujte počítač. Pro  zájemce o koupi Windows 8.1 pro běh na počítačích s Windows XP, Vista nebo Windows 7 nebo pro instalaci na nový počítač budou Windows 8.1 dostupné za ceny přepočítávané z eur.

Základní verze bude stát 119 eur plus DPH (asi 2700 korun), verze Windows 8.1 Pro bude stát 279 eur plus DPH (asi 8600 korun). Cena verze Pro je výrazně vyšší než v USA, kde je stanovená na 199 dolarů + místní daně (asi 4500 korun). Je pravděpodobné, že reálné prodejní ceny budou o něco nižší.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru