Anonymizační síť Tor je poslední dobou čím dál populárnější, ale pro běžné uživatele poněkud složitá a matoucí. Alternativou pro laiky má být zařízení Safeplug za 45 dolarů (1200 korun s DPH). Jde o router, který automaticky posílá procházející provoz pomocí Toru. Bohužel produkt sám obsahuje řadu bezpečnostních zranitelností a nelze ho doporučit. Můžete si přečíst paper z konference FOCI14 nebo jeho stručné shrnutí.

Google Chrome bude postupně varovat před SSL certifikáty, které jsou založeny na hashovacím algoritmu SHA-1, který je pokládán za zastaralý. Ačkoliv na něj dosud neexistuje veřejně známý praktický útok, je z důvodů předběžné opatrnosti lepší dávat přednost novějšímu SHA-2. Drobný problém je, že většina standardních postupů generování žádostí o certifikát je postavena právě na SHA-1, a proto zhruba 90 % všech SSL webů dnes používá právě tyto certifikáty. Budete-li žádat o nový certifikát, použijte už SHA-2.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru