Plugin Adobe Flash Player obsahuje dvě závažné zranitelnosti, které umožňují útočníkovi vykonat libovolný kód na počítači oběti a získat tak nad ním úplnou kontrolu. K nákaze stačí navštívit nakažený web. Chyby se masivně reálně zneužívají, nejde o teoretické nebezpečí, ale o praktické, právě probíhající útoky, pro které se zneužívají různé reklamní sítě.

Využití reklamních prostorů znamená, že se škodlivý kód může spustit na legitimních stránkách, stačí, aby se na nich zobrazila reklama s vloženým "virem" (exploitem), nejde tedy o problém omezený na rizikové stránky jako jsou ty s pornografií nebo nelegálním softwarem.

Adobe sice vydal opravenou verzi 16.0.0.287, ale ta se zatím automaticky neinstaluje a podle dostupných informací navíc opravuje jenom jednu ze dvou chyb. Kromě toho, v současné době (noc ze čtvrtka na pátek) tato verze na některých počítačích nejde pro vnitřní chybu nainstalovat.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru