Google vyrazil do protiútoku. Poté co Microsoft ukázal test, ve kterém prohlížeč Microsoft Edge porazil konkurenci ve výdrži baterie při přehrávání videa, nyní tvůrci prohlížeče Chrome zveřejnili vlastní test. Nejprve ale vydali novou verzi prohlížeče, která přináší citelná zlepšení efektivity.

Google uvádí, že aktuální verze Chrome 53 proti rok starému Chromu 46 vydrží na počítači Surface Book přehrávat video o dvě a čtvrt hodiny déle, 10 hodin 39 minut proti 8 hodinám a 27 minutám. Google ve zrychleném videu nenabízí srovnání s konkurencí, ukazuje pouze rozdíl v přehrávání videa ve službě Vimeo mezi dvěma verzemi svého prohlížeče.

Google v zápisku na firemním blogu uvádí také, že úspora baterie se týká i dalších činností, a uživatelé počítačů Apple tak získají až o třetinu delší dobu provozu na baterii, protože spotřeba Chrome 53 pro OS X klesla v průměru o 33 procent.

Další vylepšení prohlížeče Chrome za poslední rok spočívá podle Googlu v 15% zvýšení rychlosti podle testu Speedometer v desktopové verzi Chrome i v jeho variantě pro Android. My jsme zkusili porovnat rychlost s Microsoft Edge a Operou a v testu Speedometer zvítězil Chrome s obrovským náskokem 135 bodů proti 61 u Opery a 60 u Edge. V testu rychlosti prohlížečů JetStream, který si Google pro hodnocení svého prohlížeče nevybral, už to ale vypadalo jinak, s výsledkem 244 bodů zvítězil Edge, Chrome byl druhý se 215 body a Opera poslední se 185 body. (V rámci testu měly všechny prohlížeče otevřené jedno anonymní okno a na PC neběžely žádné další aplikace)

Google zrychlení a úspornost slibuje také u nové verze svého mobilního prohlížeče, hlavní změnou je ale podpora rychlého placení na webových stránkách s využitím služby Android Pay. Pro nás je to zajímavé, protože podle představitelů společnosti MasterCard bude Android Pay dostupný v příštím roce i v Česku. Tuto zajímavou zprávu přinesly na konci srpna Lidové noviny

Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru