Samsung během října představí nový počítač s operačním systémem Chrom eOS. Na zatím neoznámený produkt upozornil server Chrome Unboxed, který získal nejprve informace od čtenáře a následně je potvrdil díky ověřenému zdroji, který poskytl také odkaz na připravovaný produktový web na stránkách korejské kreativní agentury Datz.co.kr.

Po dvojici levných chromebooků se Samsung rozhodl vyrobit lépe vybavenou verzi, jež se má od konkurence odlišit integrací dotykového pera, které je typické pro telefony a tablety řady Galaxy Note. Nový Chromebook je připravený na přítomnost obchodu Google Play s aplikacemi pro Android, které nabídnou větší možnosti využití dotykového pera než samotné webové aplikace.

Chromebook Pro se drží tradice elegantního designu s tenkým hliníkovým tělem a luxusním displejem s poměrem 4 : 3 a rozlišením 2400 x 1600 bodů na úhlopříčce 12,3“. Zatím nespecifikovaný procesor typu ARM s taktem 2 GHz doplní 4 GB operační paměti a 32GB úložiště. Paměť lze rozšířit použitím microSD paměťových karet nebo připojením externího disku přes jeden ze dvojice USB Type-C portů. Chrome OS si už rozumí i s lokálními síťovými úložišti.

Zákazníky má oslovit také kvalitní klávesnice s ergonomickým tvarováním tlačítek a dlouhá výdrž notebooku, na jedno nabití by měl chromebook od Samsungu vydržet 10 hodin. Přítomnost pera a procesoru typu ARM pak přímo vzbuzuje otázku, zda Samsung nevyužije přebytky ze zrušené výroby phabletů Note7.

Stránka s možností předobjednávky v obchodu Adorama nabízela Samsung Chromebook Pro za 499 dolarů, to je asi 15 tisíc korun s DPH.

Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru