Windows 10 to nemají lehké. Microsoft už přiznal, že se nu nepodaří naplnit cíl, mít v roce 2017 nebo 2018 miliardu zařízení s nejaktuálnější verzí Windows. Šíření pomluv o pochybné „bezplatnosti“ aktualizace a nového obchodního modelu Windows 10 také uživatele znejistělo, ale přes to všechno se Windows 10 ukázaly jako solidní a moderní operační systém, který přinesl spoustu příjemných změn.

Část kritiků Windows 10 ale měla pravdu. Oblíbený argument proti Windows 10 upozorňuje na vynucené automatické aktualizace, které běžný uživatel nemá příliš možnost odmítnout. Zatímco obavy z přidávání nových/nechtěných funkcí nebo naopak jejich odebírání, lze vnímat jako mírně paranoidní (ale ne neoprávněné), je tu druhá stránka automatických aktualizací: Microsoft je stále nedokázal nastavit tak, aby uživatele neobtěžovaly.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru